O nás

Konečná podoba GO-UP, kterou vidíte dnes, vznikla asi před dvěma lety. Předcházelo jí poměrně dlouhé a složité období vývoje. Již v minulosti jsme trávili hodně času prací s mládeží. Ať už se to týkalo přípravy zážitkových akcí, stavby lanových překážek nebo výuky lezecké metodiky. Právě tyto dlouhodobé zkušenosti napomohly vzniku nové myšlenky. Tou bylo založení zážitkového centra GO-UP, které celou řadu našich aktivit slučuje.

Název GO-UP vystihuje  ideologii hned ve dvou směrech. Tím prvním je pohyb vzhůru, který je charakteristický pro horolezectví. Duší i tělem se snažíme být lezci. Tím druhým směrem je jakýsi duševní pohyb vzhůru, který je zaměřen na rozvoj vlastní osobnosti.  Stejně tak věříme, že naše vlastní snaha  se neustále vzdělávat a dál rozvíjet je zárukou kvalitně odvedené práce a klíčem k vaší spokojenosti. Přistupujeme k našim klientům individuálně a neformálně. Celý koncept však stojí na několika pevných zásadách, ke kterým přistupujeme více než formálně a zodpovědně.

 • Bezpečnost našich klientů je pro nás  na prvním místě. Veškerý materiál používaný pro lezecké kurzy i stavbu lanových překážek splňuje certifikát CE nebo UIAA. Vycházíme z metodiky seminářů a rekvalifikací Ministerstva školství a tělovýchovy mládeže ČR. Na jejich základě máme vystavená potřebná oprávnění pro naše aktivity.  Naši Instruktoři prochází nejen kurzy první pomoci, ale vzdělávají se i v oblasti duševního zdraví a správné metodiky vedení programů.
 • Pedagogické zkušenosti jsou podložené i faktem, že někteří z našich instruktorů jsou profesionální pedagogové. Další cenné zkušenosti máme z vedení řady dětských táborů a dalších akcí pro mládež. Například u lezeckých kurzů jsou tyto zkušenosti nesmírně důležité. Nepochybujeme o tom, že je mnoho lepších lezců, než jsme my. Ovšem v samotném umění lézt je podstatný rozdíl proti umění naučit správně lézt a využívat při tom správnou metodiku.
 • Prvky zážitkové pedagogiky, které uplatňujeme v našich programech přináší nejen intenzivní zážitky, ale napomáhají také  sebereflexi, rozvoji spolupráce a komunikace. Kromě týmu stálých instruktorů s námi spolupracuje i  řada dalších odborníků v dané oblasti.
 • Mladí lidé a studenti tvoří velkou část našich klientů. Protože sami mladí jsme a také se tak cítíme, dobře víme, co tato skupina klientů požaduje. Ať už jde o dětské tábory, neziskové organizace, občanská sdružení, obce apod., držíme se stále stejných zásad. Upřednostňujeme proto osobní přístup, díky němuž jsme schopni připravit každou akci přímo namíru a přizpůsobit se tak vašim požadavkům. Těmi jsou mimo kvality nabízených služeb také požadavky finanční. Proto se vždy snažíme najít vhodné řešení, aby naše kurzy byly cenově dostupné opravdu všem.

Na realizaci akcí se podílí celá řada spolupracovníků, kteří jsou stálými nebo příležitostnými členy GO-UP týmu. Nikdo nemá patent na všechno, a proto se každý z nás specializuje  na různé druhy činnosti.

Instruktoři

 

Karel Vidlák – Karlos     

 • Procesor týmu, který má na bedrech administrativu, i když raději si na ně nahodí batoh a vyrazí do hor.

Akreditace MŠMT:

 • Instruktor skalního lezení
 • Instruktor lezení na umělé stěně
 • Instruktor lanových překážek

Něco o mně:

Odjakživa jsem střídal své zájmy a u žádného jsem dlouho nevydržel. Zlom nastal asi v patnácti letech, když jsem přičichl k lezení. Jeho vůně se mi zalíbila natolik, že už jsem nechtěl žádnou jinou. Naopak se stále snažím ochutnávat nové příchutě lezení v horách, ledové lezení, bouldering a další. A jako přílohu k tomuto pokrmu si užívávám také chutí vysokohorské turistiky a skialpinismu. Společným jmenovatelem všech ingrediencí jsou hory. Nejde mi o obtížnost vylezených cest ani honbu za vystoupanou nadmořskou výškou. V horách hledám volnost, klid a svou vnitřní rovnováhu.

Lezení je pro mě především útěk od reality do nádherného světa hor a skal. V tomto světě se snažím hrát dobrodružnou, vertikálně – horizontální hru s vlastním těžištěm, kterou se snažím dohrát bez pádu. Hlavní pro mě je se při tom bavit. Pokud nějakou partii občas i vyhraju, je to jen příjemný bonus navíc.

 

 

Michal Matula – Lachťa

 • Pedagog a prožitkář týmu. Věčný propagátor myšlenky výuky čehokoli formou zážitku.

Akreditace MŠMT:

 • Instruktor skalního lezení
 • Instruktor lanových překážek


Něco o mně:

K lezení jsem se dostal ve 12 letech, pak ale následoval několikaletý lezecký půst, v němž jsem se věnoval vedení skautského oddílu, pořádání táborů a práci s dětmi a mládeží.  Na čas jsem utekl do Německa a po návratu začal nejen němčinu studovat, ale vrátil se hlavně k lezení, kterého se od té doby držím zuby nehty. Ve chvílích volna hodím lano a lezky do batohu a utíkám na skalky či stěnu.  Jakožto budoucí učitel se zabývám mimo jiné zážitkovou pedagogikou, adaptačními kurzy, teambuildingem, ale také stavbou lanových překážek.

Řídím se heslem, že je lepší se opotřebovat, než zrezivět. A tak se snažím žít svůj život aktivně.  Ať už se jedná o skalní lezení, výstupy v horách, ale také předávání mých vědomostí dalším zájemcům, kteří chtějí tak jako já, vylézt co nejvýše, aby se o to hlouběji mohli podívat do sebe samých.

 

Lucie Škodová   – Tyki

 • Zdravotnice týmu s nevídanou vytrvalostí a ochotou pomáhat.

Akreditace MŠMT:

 • Zdravotník zotavovacích akcí
 • Instruktor školního lyžování


Něco o mně:

Jsem jednou z těch, kteří rádi zkouší pořád něco nového. Tato touha mě přivedla i k lezení, ke kterému jsem se dostala teprve nedávno. Nejsem expert přes  lezení. Důležité pro mě je, že mám chuť a nadšení. Mojí velkou slabostí jsou hory, do kterých se vydávám ve všech ročních obdobích. Každé z nich mi nabízí něco jiného. Od letních výstupů a skalního lezení přes zimní lyžování a skialpinismus až k lezení na ledopádech. Hory jsou pro mě symbolem krásy, klidu, energie a přátelství. To vše zde nacházím s lidmi, se kterými se do nich vydávám.

Lezení je pro mě někdy tvrdá dřina, bolavé prsty a odřená kolena. Když ale vystoupím nahoru, podívám se na to, co jsem vylezla a rozhlédnu se kolem sebe do krajiny, pocity vyčerpání mizí a já si s úsměvem uvědomím, že tohle zato stojí.