Lezecké kurzy

Nabízíme řadu lezeckých kurzů zaměřených na lezení na umělé stěně, na skalách i kombinované kurzy s rozmanitým programem nejen s lezeckou tematikou. Tak jako většina našich služeb i tyto kurzy jsou do značné míry přizpůsobovány podle požadavků klientů.

Obecně je vhodné kurzy pro začátečníky organizovat nejdříve na umělé stěně, kde může snáze dojít k osvojení základních lezeckých dovedností bez většího rizika úrazu. Na skalách pak pořádáme kurzy pro pokročilejší lezce se základními znalostmi. Kromě toho také realizujeme vícedenní kombinované  kurzy probíhající na umělé stěně i venku.

Výukové lezecké kurzy

Tyto klasické lezecké kurzy pro začátečníky nebo i pokročilejší lezce jsou zaměřené především na výuku metodiky správného a hlavně bezpečného lezení. Podle úrovně vašich znalostí vás seznámíme s dovednostmi, které jsou pro následné samostatné lezení nezbytné.

Tématické okruhy výuky: Výuka je rozdělena do několika teoretických a hlavně praktických bloků, které se odehrávají ve vnitřních prostorech, na umělé stěně nebo na skalách.

 • bezpečnost lezení – základní část zasahující do všech okruhů
 • metodika správné techniky lezení ? procvičování lezeckých pohybů, stylů a technik
 • jištění –  teorie i praktický nácvik chytání pádů
 • lezecká výstroj – volba správného lezeckého vybavení
 • zdravověda – přednáška i praktické ukázky od záchranáře nebo zdravotníka
 • strečink – teorie i praktické rozcvičky před lezením
 • ostatní doplňkové okruhy –   lanové překážky, odborné přednášky, společenské tematické večery, hry apod.

Zážitkové lezecké kurzy

Kromě výukových lezeckých kurzů jsme pro vás připravili také tyto kurzy. Jsou zvláště vhodné pro ty, kteří by třeba rádi začali s tímto stále populárnějším sportem. Pokud však nevíte, jestli by vás lezení bavilo a nechcete investovat peníze do koupě vybavení, nabízíme vám jedinečnou možnost bližšího seznámení s lezením formou prožitku.

 • Základní kurzy na seznámení s lezením – i bez předchozích zkušeností si můžete pod odborným dohledem zalézt na umělé stěně nebo na skále a rozhodnout se, zda v lezení dál pokračovat. Kurzy probíhají zábavnou formou a jde u nich především o pobavení a základní seznámení slezením. Další nezbytné teoretické i praktické dovednosti vám pak pomůžeme získat v některém z našich výukových kurzů. U těchto kurzů je tedy metodická výuka omezena na minimum a jde u nich převážně o základní praktické seznámení s lezením.
 • Vícedenní kurzy s doplňkovým programem – kromě  krátkých seznamovacích kurzů  nabízíme také několikadenní zážitkové akce s lezeckou tématikou. Ty můžou trvat v délce od dvou do pěti dnů. Jejich náplní pak však zdaleka není jen lezení. I když je lezení ústředním motivem těchto akcí, můžete na nich zažít řadu doplňkových aktivit jako jsou lanové překážky, slackline, obborné přednášky, adventure hry, společenské tematické večery apod. Informace o aktuálních lezeckých kurzech najdete v kalendáři akcí.

Doplňující informace

Místo konání: Obecně je vhodné kurzy pro začátečníky organizovat nejdříve na umělé stěně, kde může snáze dojít k osvojení základních lezeckých dovedností bez většího rizika úrazu. Na skalách pak pořádáme kurzy pro pokročilejší lezce se základními znalostmi. Kromě toho také realizujeme vícedenní kombinované  kurzy probíhající na umělé stěně i venku.

 • Kurzy na umělé stěně – Vysočina – Třebíč; Bystřice nad Pernštejnem, Jižní Morava  – Brno
 • Kurzy skalního lezení – Žďárské vrchy, Kutná Hora, Český ráj

Počet účastníků: Pořádáme čistě individuální kurzy pro jednotlivce, páry i pro ucelené skupiny. Skupinové kurzy pořádáme pro předem smluvené skupiny 4 – 14 osob. Pokud máte o skupinový kurz zájem a nemáte další účastníky, neváhejte nás kontaktovat. Pokusíme se k vám připojit ostatní individuální zájemce o kurz.

Kalkulace ceny: Přesnou  kalkulaci ceny kurzů provádíme  individuálně po vzájemné dohodě a upřesnění vašich požadavků. Podle typu kurzu jsou možné slevy v případě vlastního vybavení, dopravy, stravy apod. Níže jsou uvedeny orientační ceny kurzů.

 • Individuální kurz lezení na stěně – od 260 Kč/hod. za jednu osobu. V ceně vstup na stěnu a zapůjčení základního lezeckého vybavení
 • Jednodenní  kurz na umělé stěně – od 700 Kč  dle počtu osob. V ceně vstup na stěnu, metodická výuka a zapůjčení základního lezeckého vybavení
 • Jednodenní kurz skalního lezení – od 800 Kč  dle počtu osob. V ceně metodická výuka a zapůjčení základního lezeckého vybavení
 • Základní kurzy na seznámení s lezením - od 600 Kč  dle počtu osob a místa konání.  V ceně vstup na stěnu nebo doprava a  zapůjčení základního lezeckého vybavení
 • Vícedenní kurzy s doplňkovým programem – od 1400 Kč  dle počtu osob a délky kurzu. V ceně zapůjčení základního lezeckého vybavení, metodická výuka, doplňkové programy, ubytování. Po domluvě za příplatek zajištění  stravy, upomínkových triček apod.