Mobilní lanové překážky

Nabízíme vám využití našeho mobilního lanového centra. Může to být netradiční způsob, jak zpestřit například různé dětské dny, školní akce, výlety, sportovní dny, firemní akce, teambuildingové kurzy, obecní akce apod.  Nejčastěji provozujeme lanové překážky v kraji Vysočina A Jihomoravském kraji,  ale jinak jsme schopni působit na území celé České republiky. Naše znalosti a vybavení umožňují stavbu řady nízkých i vysokých lanových překážek přímo na vaší akci dle konkrétních  požadavků. Umožníme vašim účastníkům nevšední zážitky při řešení řady problémů nejen na lanech.

Většinou  se jedná o konstrukci z lan a dalších materiálů (sítě, žebříky, trámky, pneumatiky apod.), pomocí níž je potřeba překonat určitý úsek. V nejjednodušším případě ji mohou tvořit dvě překřížená lana napnutá mezi dva stromy a úkolem je dostat se od jednoho stromu ke druhému. Kromě samotných překážek můžeme na přání přidat další aktivity, jako je slaňování, opičí dráha a týmové hry. Podmínkou pro stavbu překážek je vždy výběr místa s potřebným počtem dostatečně pevných stromů, případně jiná nosná konstrukce vhodná pro stavbu překážek.

Rozdělení lanových překážek

 • nízké – spodní část překážky je  ve výšce asi  0,5 – 1 m
 • vysoké – ve výškách 5 – 8 m, zde se k zabezpečení před pádem používá horní jištění pomocí lan a úvazků
 • individuální – překážku zdolává jednotlivec a záleží tedy hlavně na jeho motorických a fyzických schopnostech
 • týmové- pro překonání jsou nutní nejméně dva lezci. Tyto překážky kromě vlastní koordinace rozvíjí i schopnost spolupráce a komunikace. Proto jsou zvláště vhodné na akcích, kdy je důležité seznámit a sblížit kolektiv.

Bezpečnost a kvalifikace

 • Používáme pouze certifikovaný materiál (UIAA nebo CE), který pravidelně udržujeme a vyměňujeme za nový
 • Bezpečnost je pro nás na prvním místě. Při stavbě i provozu vycházíme z metodiky akreditovaných seminářů staveb lanových překážek.
 • Odbornost lektorů vedoucích programje podložena akreditovanými licencemi MŠMT: Instruktor lanových aktivit I. a II. Třídy. Všichni lektoři dále pravidelně procházejí našim školením o stavbě, provozu a bezpečnosti lanových překážek.

Nabídka programů

Záleží hlavně na vašich konkrétních požadavcích, jakou náročnost a typy překážek si zvolíte. Správnou  volbu určuje kromě vhodnosti terénu taky věk, fyzická zdatnost  a počet účastníků.  Po konzultaci s námi se tak můžete podílet na sestavení kompletního programu překážek. Pokud nemáte bližší představu ani  konkrétní požadavky, rádi vám doporučíme vhodný program přímo na míru. Pro výběr a inspiraci si můžete prohlédnout náš materiál s jednotlivými druhy překážek.

Ceny

Přesnou  kalkulaci ceny provádíme vždy  individuálně po vzájemné dohodě a upřesnění vašich požadavků a našich možností. Nejlevnější programy začínají na částce 1 500 Kč. Méně náročné programy s kombinací 2 vysokých a 2 nízkých překážek se pohybují okolo 4 500 Kč.

Celkovou cenu programu ovlivňuje celá  řada faktorů:

 • Počet překážek a náročnost jejich stavby
 • Délka trvání celého programu překážek
 • Druh překážek - vysoké, nízké, týmové,  individuální
 • Místo konání a vhodnost lokality pro stavbu překážek – dostatečný počet vhodných stromů, nosných konstrukcí apod.
 • Počet instruktorů nutný pro bezpečný  a plynulý průběh stavby a provozu překážek
 • Pro koho je program určen – neziskové organizace, školy, tábory, firemní akce apod.

 

Pokud již dopředu znáte konkrétní termín stavby překážek, doporučujeme vám si ho předem u nás zarezervovat. V případě dotazů a konkrétních objednávek nás prosím neváhejte kontaktovat.